Anasayfa / Finans Kafeterya / Webde Kazanç / WEBDE PARA KAZANMANIN YOLLARI

WEBDE PARA KAZANMANIN YOLLARI

Sanal pazarda (internette) e ticaret yaparak büyük paralar kazanabilirsiniz. Sitenizin özgün bir site olmasına dikkat ederek, kampanyalara ve reklam çalışmalarına önem vererek bunu başarabilirsiniz. En çok satan ürünleri araştırarak sitenizde ilgili kategorilere yer vermeniz de satışlarınızı arttıracaktır.
E ticaret dışında bloglara yazı yazabilir, çeşitli anketleri cevaplandırabilirsiniz. Ayrıca domain (alan adı) ticareti de yapabilirsiniz. Bu ticareti “sedo” aracılığıyla yaparsanız en sağlam yoldan yapmış olursunuz. Ancak bu ticareti yaparken domain alma aşamasında bazı önemli kriterleri göz önüne alarak domain alımı yapmanız sizin yararınızadır. Çünkü site trafiğiniz de artacağından reklam geliriniz iyi olacaktır.
Tek ve kısa kelimeleri öncelikle tercih etmelisiniz. Ayrıca prim yapabilmek için uzantıda “com” uzantılıları almanız gerekir. Daha önce satılan ve prim yapanları araştırarak da domain belirleyebilirsiniz. Hafızada kalıcı olanlar size her zaman prim yaptıracaktır.
Domain ticareti dışında web sitesi kurarak reklam geliri elde edebilirsiniz. “Google Adsense” ile reklam geliri elde edebilirsiniz. Başvurunuzun kabul edilmesi için öncelikle site trafiğini arttırmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle özgün bir içeriğe ve tasarıma gitmeniz gerekir. Sonrada bazı sitelerin linklerine sitenizde yer vermelisinizki onlar da sizin linkinize yer versin. Forumlara da link verebilirsiniz. Ayrıca bloglarda yorum yaparak en sonda linkinize yer verebilirsiniz. Belli miktar sermayeniz varsa içerik reklamı satın alabilirsiniz. Ya da belli miktar gösterimli “banner”leri (sermayeniz elverdiğince) tercih edebilirsiniz. Blog ve web sitelerinde (özellikle de bloglarda) sağlık, emlak, sigorta, diyet, kredi, spor, haber, alışveriş, internet ve bilgisayar konularını tercih etmelisinizki site trafiğiniz ve dolayısiyle reklam geliriniz iyi olsun. Son olarak da e kitap yazıp ilgili ücretsiz sitelerde yayınlatın.
“Google”da üst sıralarda yer alabilmek için içeriğinizde bazı önemli anahtar kelimelere yer vermeniz gerekmektedir. Bunlar; kampanya, indirim, taksit, google, alexa, facebook… Makalede bu kelimelerin geçmesi size prim yaptıracaktır. Bu sayede de reklam gelirleriniz misliyle artacaktır.
Sonuç olarak internetten para kazanmak mümkündür. Yeter ki para kazanma yollarını iyi öğrenin ya da bilin. İçerik oluşturulmasında sürekli okumak ve araştırmak önemlidir. Kısacası okumak ve araştırmak zengin bir içerik oluşturulmasında iki temel anahtardır. Çünkü site trafiğinizin ve reklam gelirinizin artmasında etkili olacak olan bu iki temel kelimedir.

Check Also

DOMAİN (ALAN ADI) YATIRIMI VE ÖNERİLER

EN KÂRLI YATIRIM ENSTRÜMANI OLAN DOMAİN (ALAN ADI) YATIRIMI   1.DOMAİN NEDİR? DOMAİNİN ÖNEMİ VE …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir