Anasayfa / Finans Kafeterya / Domain ve Yatırım / SON DÖNEMDE POPÜLER YATIRIM

SON DÖNEMDE POPÜLER YATIRIM

Tasarruflarımızı nasıl değerlendirebiliriz? Az yatırımla nasıl daha fazla para kazanabiliriz? Bu soruları arttırmak mümkündür. Son dönemde alan adı ticaretinde çok tatlı paralar dönmektedir.

 

Sadece www.alanadlari.com adlı web sitesinin satışlarına bakıldığında da bu görülür. Ben de domain (alan adı) yatırımı yaptım ve elimdekileri sürekli yaşlandırıyorum.  Size tavsiyem abartılı sayıda alan adı almayın. Elinizde 20 tane dahi olsa bu ilerde sizin maddi olarak rahatlamanızda katkı yapacaktır. Öncelikle .com ve .net uzantılıları sonra da son dönemde popüler olan .istanbul uzantılı domainleri tercih edin. Popüler, akılcı ve kısa olan domainlere öncelik verin.

 

Peki diyeceksiniz adınıza tescilli domainlerden örnek verebilir misiniz? Elbette. Adıma tescilli domainlerden bazıları;

filokira.com

sormuk.com (çocuk emziği)

cerkestavugu.com (yemek-meze adı)

gobete.com (yemek- Tatar böreği adı)

acikarttirmalar.com

minubusler.com

akbakla.com (kuru fasülye)

salkimagaci.com

0yna.com (Sıfır-y-n-a)

0bez.com (Sıfır-b-e-z)

 

Sonuçta bütçeniz varsa 3 yaşında ve daha yaşlı, .com uzantılıları, kısa ve popüler kelimeleri alın. Piyasada yaprak kıpırdamadığında bu tür domainleri (alan adlarını) birkaç bin TL’ye almanız ve bunları yaşlandırmanız ilerde bu ticaretten çok tatlı paralar kazanmanıza neden olur. Son dönemde yaşlı olmayıp özellikle .istanbul uzantılı domainlerin de prim yaptığı görülmektedir. Çok ucuza bir domain tescil şirketinden .istanbul uzantılı popüler bir domain alıp yaşlandırabilirsiniz. Ve bu domaini çok rahat elinizden çıkartabilirsiniz. Kısacası adınıza kayıtlı domainleri sürekli yaşlandırmanızda fayda var, diyorum. Çünkü yaşlı domainler her zaman daha iyi prim yapmaktadır. Bu bağlamda yaşlı domainleri -5 yaşında olanları- takibe almanızda fayda var. Değerinin altında satışta olanları değerlendirin. Sedo.com ve Alanadlari.com üzerinden güvenle ticaret yapmanız mümkündür. Eğer özel satış yapacaksanız noterden satış yapmanız sizin yararınızadır. Para kazanmak için domain satış sitelerine alan adınızı park ederek reklam geliri de elde edebilirsiniz.

 

Check Also

KULAKTAN KULAĞA PAZARLAMA

“Şimdi de kulaktan kulağa pazarlama olgusunu başıma çıkardı” diyebilirsiniz. Gerçi önceki yazımda “Müşteri Sadakatine Dair” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir