Anasayfa / Yaşamdan Kareler / Diyetler / SAĞLIKLI BİR DİYETTE YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR
Fresh appetizing apple and brightly colored dumbbells tied with a measuring tape. Slight reflection, white background, focus on the apple

SAĞLIKLI BİR DİYETTE YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR

karika43

ACABA DİYETTE YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR NELER?

 

ORTADA DOLAŞAN BİR YIĞIN DİYET VE DİYET LİSTESİ VARKEN İNSANIN KAFASININ KARIŞMASI DOĞALDIR. ÇOĞUNDA SIKICI KALORİ HESABI YAPILMAKTA VE İŞİN İÇİNDEN ÇIKILAMAMAKTADIR. VE EN ÖNEMLİSİ DE SAĞLIĞIMIZA KAVUŞMA NOKTASINDA OLUMLU AŞAMA KAYDEDİLEMEMEKTEDİR. İNANIN DOĞRU BİR DİYETLE SAĞLIĞINIZA KAVUŞABİLİRSİNİZ. BU KONUDA YAZILMIŞ KİTAPLARDAKİ YAŞAM ÖYKÜLERİ DE BUNU DOĞRULAMAKTADIR. NEYSE LAFI UZATMADAN DİYETTE YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULARDAN BAHSEDELİM.

 

DİYETTE YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR:

KAHVALTIDA PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENMEMELİ,

ARA ÖĞÜN OLMALI,

ÖĞÜN ARALARI BİRBİRİNE YAKIN OLMALI,

KALORİ HESABI YAPILMALI,

KIRMIZI ET YENMEMELİ,

HER ZAMAN MEYVE VE SEBZE TÜKETİLMELİ,

KÖY TEREYAĞI YENMEMELİ…

 

BU YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULARI ÇOĞALTMAK MÜMKÜNDÜR. ÖNEMLİ OLAN ESAS DOĞRULARI UZMANLARDAN ÖĞRENMEKTİR. BUNUN İÇİN KONUNUN UZMANI KARATAY’IN ÖNERİLERİNİ DİKKATE ALMALIYIZ.

YUKARDA BELİRTİLEN DOĞRULAR YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULARDIR. ÇÜNKÜ KARATAY KAHVALTIDA PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENMELİ VE ÖZELLİKLE YUMURTA TÜKETİLMELİ, ARA ÖĞÜN KALKMALI VE ÖĞÜNLER ARASINDA 4-5 SAAT GEÇMELİ, KALORİ HESABI YAPILMAMALI, KÖY TEREYAĞI VE KIRMIZI ET TÜKETİLMELİ, MEYVE VE SEBZELER MEVSİMİNDE TÜKETİLMELİ DEMEKTEDİR. KARATAY YILLARDIR YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR NOKTASINDA BAŞVURDUĞUMUZ ÖNEMLİ BİR KAYNAK VE UZMANDIR. SON OLARAK ŞUNU DA BELİRTMEKTE FAYDA VAR. KİLO VERİP SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN KARATAY’A KULAK VERELİM.

BU ÖNERİLERİ DİKKATE ALDIĞIMIZDA EN SAĞLIKLI YOLDAN KİLO VERMİŞ VE SAĞLIĞIMIZA KAVUŞMUŞ OLACAĞIZ. BU NOKTADA KARATAY DİYETİ’NİN SIRLARI BAŞLIKLI YAZIMIZA DA BİR BAKMALISINIZ!

Check Also

SEVDAM ŞİİRİ

Yürekten akıttığım sevda damlalarısın Geceden sabaha düşlediğimsin Firari sırlarıma ortak olanımsın Buram buram sevda kokanımsın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir