Anasayfa / Genel / KLASİK OTOMOBİL TUTKUSU

KLASİK OTOMOBİL TUTKUSU

İnsanların farklı tutkularının olduğu aşikar. Kimisi bu tutkuyu koleksiyonerlikle taçlandırmış. Paha biçilemeyen koleksiyonların olması da başka bir hakikat. Şimdi gelelim tutkularımıza. Motosiklet tutkusu kadar önemli bir tutku daha var, dünyada ve ülkemizde. Hep bir ağızdan haykıracak gibisiniz. Evet, klasik otomobil tutkusundan bahsedeceğim. En önemli koleksiyonlardan birine sahip ve hatta müzesinde bu koleksiyona yer veren sayın Rahmi KOÇ da klasik otomobil tutkunlarından. Ve sayın KOÇ’un bu koleksiyondaki emeği paha biçilemez olduğundan ve ülkemize bir müze daha kazandırmasından ötürü kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum. İş ve sanat dünyasından klasik otomobil tutkunlarının olması gayet doğal. Bu isimlerden bazıları dünyaca ünlü. Bu isimler arasında dünyaca ünlü oyuncu Nicolas CAGE bulunmakta. Ülkemizden ise şu isimler bulunmakta: Cem YILMAZ, Rasim ÖZTEKİN.

Kimi klasik otomobillerin fiyatı da el yakıyor. Bunda özellikle parçaların orijinal olması ve markası, modeli önemli rol oynuyor. Kim ne derse desin bu tutkudan kolayca vazgeçilmez. Çünkü her otomobilin bir hikayesi var. Ve revaçta olduğu dönemin kokusu otomobile sinmiş durumda. Anlayacağınız buram buram tarih kokuyor, emek kokuyor bu otomobiller. Belki de bu yüzden paha biçilemez oluyorlar. Adeta tarihle buluşuyor ve tarihin toplumsal şartlarını yeniden yaşıyoruz. Bu bağlamda klasik otomobillere değer verenlere de çok şeyler borçluyuz.

Check Also

SEVDAM ŞİİRİ

Yürekten akıttığım sevda damlalarısın Geceden sabaha düşlediğimsin Firari sırlarıma ortak olanımsın Buram buram sevda kokanımsın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir